¯\/╲/\(ツ)/\╱\/¯
¯\/╲/\(ツ)/\╱\/¯
Zažít město jinak 2022
Zažít město jinak v kostce

Zažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Proč se konají?

Slavnosti Zažít město jinak už od roku 2006 sbližují sousedy a oživují veřejný prostor našich měst. V Česku zcela výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem a jejich fantazii. Právě oni stojí za programem i produkcí „své“ slavnosti. Zaparkovaná auta tak nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel. V roce 2022 se slavnosti konaly na 125 místech v Praze a ve 70 dalších městech. Podívejte se na některá z nich v naší Galerii.

Kdy?

Slavnosti se každoročně konají vždy třetí víkend v září (kvůli Evropskému týdnu mobility). Budeme ale rádi, když svou událost, hlásící se k našim principům, zorganizujete kdykoliv během roku.

Kdo to organizuje?

Koordinátorem celého Zažít město jinak je spolek AutoMat, o jednotlivé lokality ve městech se starají desítky místních organizátorů (zpravidla parta přátel, místní organizace, spolky, aktivní občané apod.). AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě podle motta: „Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!“ Místní organizátor je tak osoba přímo zodpovědná za konkrétní lokalitu (její velikost, podobu, program), za oslovení dalších zapojených a za komunikaci se spolkem AutoMat.

Kdy: 21.05.22
V kolik: 19:00